RÜYASI OLMAYANIN PROJESİ, PROJESİ OLMAYANIN GELECEĞİ OLMAZ.

Avrupa’nın En Büyük Kuru Gıda Çarşısı

İGTOT - İstanbul Gıda Toptancılar Çarşısı
Hakkındaki Videoyu Oynat İGTOT

Saygıdeğer Ve Kıymetli Üyelerimiz,

Daha önce Unkapanı’nda bulunan İstanbul Gıda Toptancıları Tüccarları ve Derneğimiz 1985 Yılında Rami Gıda Sitesine taşındı. Başlangıçta doğru dürüst, suyu ve alt yapısı olmadığı halde, ihtiyacımızın bile karşılanmadığı, 2 yıllığına geçici olarak geldiğimiz Rami’deki yerimizde 36 yıl kalarak, gıda sektöründe tüm İstanbul’a hitap ettik.

Öncelikle derneğimiz de şimdiye kadar görev yapan arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.

2011 yılında yönetimi devir aldığımızda, Bayrampaşa Mega Center’ın da devreye girmesiyle zor günler yaşadık, esnafımızın yüzde atmışının Mega’ya geçmiş olması ve yeni projemizin de aktifleşmesiyle ciddi sıkıntılar yaşadık. Yönetim kurulundaki yirmi bir arkadaşlarımızla inandık, güvendik ve bu işi başarmak için gecemizi gündüzümüze katarak hamdolsun bugünlere geldik.

Dönüm Arazi
0
İnşaat Alanı
0
Araçlık Otopark
0 +
Yeşil Alan
0

Türkiye’mizin dolayısıyla İstanbul’umuzun gelişip değişmesine paralel, esnafımızın da gerek mekân gerekse de imkân açısından kabuğunu kırması ve gelişmesi gerekiyordu. İşte bu noktada vizyoner bir görev yüklenen derneğimiz, çağın ihtiyaçlarına cevap verecek muhteşem bir proje için kollarını sıvadı. Eskiden vazgeçirilip, yeniye ikna etmek hiç de kolay olmadı. Süreci mümkün mertebe hızlı geçmemiz gerekiyordu. Ancak burada gerek ödemeler gerekse de bürokrasi hızımız yavaşlatıyor, rahatsızlıkların oluşması bizi üzüyordu.

“Hayırlı ve faydalı her işte engeller muhakkak çıkacaktır” bilinciyle geceli gündüzlü çalıştık ve Resneli çiftliği Sazlı Bosna arası, yani 3. otobanla mevcut TEM arası, 321bin metre kare üzerine, sosyal donatı alanları, yeşil alanları, camisi, dinlenme tesisleri ve 1121 bağımsız dükkandan  oluşan, iş yerleri ile birlikte bütün ihtiyaçlara cevap verecek şekilde dönemin  Başbakanı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep  Tayyip Erdoğan ve yine dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, kendisini saygı ve Rahmetle andığımız  Sayın Kadir Topbaş’tan  bu projemiz  için onay alarak, en kısa zamanda bitirmek üzere, çalışmalarımız kesintisiz olarak devam ettirerek yeni yerleşkemize nihayet taşındık..

Değerli dostlar,

Şairin dediği gibi; “Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş” düşüncesiyle tek düşüncemiz üyelerimize ve çağa yakışır mekânlar ve bereketli imkânlar sağlamaktır.
Ersin Nazif Gürdoğan’ın ifadesiyle; “Rüyası olmayanın projesi olmaz. Girişimciler projeleriyle konuşurlar. Projeler girişimciliğin dilidir. Başarılı girişimciler, projeleriyle konuşan girişimcilerdir. Girişimcilerin rüyaları, projelerle gerçekleştirilir.

Bu projeyle; özenilir, imrenilir muhteşem ve huzurlu bir ticaret ortamında ticaretlerini yaparken üyelerimizi mutlu görmek, bize rüyamızın da gerçekleştiğini göstermiştir. Bu da bizim için en büyük ödül olmuştur.

Ülkemizin ve çağın gerekliliğine uygun Avrupa’nın en büyük ve en çağdaş kapalı alanına sahip bir gıda çarşısını faaliyete sokmaktan dolayı gururluyuz, Cenab-ı Allah’ın yapmasını bize kısmet ettiği bu projede, başta yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım olmak üzere bizden desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza sağlık ve esenlikler dileğiyle teşekkür eder, hepinize hayırlı işler dilerim.

İGTOD Başkanı

Mustafa KARLI

Vizyonumuz

İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları işletme kooperatifi olarak, modern, sağlıklı, çağdaş ve uygun ekonomik koşullar altında, esnafımıza ve halkımıza kaliteli hizmet sunmak dünya standartlarına uygun çalışma zemini hazırlamak.

Sektörel anlamda gerçekleştirdiklerimiz, bundan sonraki çalışmalara ışık tutacak olup, ülkemize ve toptan gıda sektörüne uluslararası nitelik ve nicelik kazandıracak yeni projeler üreterek hayata geçirmektir.

Toptan Gıda Sektörünü, yıllarca yaşadığı sorunlardan uzaklaştırıp, ülkemizin, hatta Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük kapalı alanına sahip modern ve çağdaş bir çarşısına kavuşturduysak, bundan sonra da aynı başarıyı devam ettirerek durmaksızın çalışmak.

Gıda Sektörünü başarıya taşıyacak, sürdürülebilir büyümenin yapı taşlarından biri olarak ülkemizin ve dünyanın en iyi markası olarak tanınmak.

Misyonumuz

Kaliteli hizmet sunmak, doğru çözümler üretmek ve memnuniyete dayalı iş ahlakına sahip olmak.

Toptan Gıda sektöründe yer alan bütün esnafımıza, hayırlı işler dileğiyle başarılarının daim, kazançlarının bereketli olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

İGTOT (İstanbul Gıda Toptancılar Çarşısı İşlteteme Kooperatifi) Başkanı

Mustafa karlı

Çarşımızdan Bazı Kareler...

Neden İGTOT ?

İstanbul Gıda Toptancılar Çarşısı
İGTOT

Avrupa'nın En Büyüğüz

Avrupa'nın En Büyük Kapalı Alanına Sahip Gıda Toptançıları Çarşısı

İGTOT

Avrupa Standartlarına Uygun

Avrupa'nın Standartlarına Uygun Çağdaş ve Ekonomik Koşullarla Gıda Toptançıları Çarşısı

İGTOT

200.000 'den Fazla Çeşit

Çarşımızın Esnafına ve Alışverişe Gelen Müşterilerimize Rahat ve Sağlıklı Koşullar