Ak Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İstanbul teşkilatının yüz yüze yüz gün programı çerçevesinde Başakşehir Şahintepe mahallesinde bulunan, İGTOT (İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları)’u ziyaret etti.

Ak Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İGTOT’ u ziyaret ederek, Başkan Mustafa Karlı ve esnaflarla bir araya geldi.

Bir süre esnaflarla konuşan Ak Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, daha sonra Başkan Karlı ile birlikte idari binaya geçerek burada yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Toplantıda Ak Parti İstanbul Milletvekilleri İffet Polat, Hasan Turan, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas ve heyeti ile, İGTOT Başkanı Mustafa Karlı, İGTOT yönetim kurulu üyeleri ve site esnafı yer aldı.

Başkan Karlı toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi; Ak Parti Genel Başkan Vekili  Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş beyin bizleri ve sitemizi ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduk. Sitemizi ve esnafımızı ziyaret ederek bizleri onurlandırdığı için kendilerine bir kez daha, şahsım, yönetim kurulu üyelerim ve esnaflarımız adına  teşekkür ediyorum..

Bizler 1985 yılında Eminönü ve Unkapanı’ndan  iki yıllığına, Eyüpsultan Rami Yerlekeşkesi’nin geçici olarak taşınan gıda toptancıları olarak, 21 ve 42 metrekarelik dükkanlarda, 36 yıl ilkel şartlarda, ticaretimizi sürdürmek zorunda kaldık.2011 yılında ekibimle birlikte İGTOD yönetimini devir alarak  Göreve başladıktan hemen sonra,  11.01.2011 tarihinde TOKİ(Toplu Konut İdaresi)’ne arsa talep dilekçemizi verdik. 16.01.2017 yılında ise inşaat ihalemiz yapıldı. Yine birçok zorlu süreçten geçerek 30 Ağustos 2021 tarihinde sitemizi teslim aldık, ve bu tarihten itibaren taşınmaya başladık.

Yeni yerleşkemiz olan Başakşehir Şahintepe Mahallesinde yer alan ve doluluk oranı yüzde kırk beşlere ulaşan  çarşımız,322 dönümlük  alan içerisinde olup,125 bin metre kare inşaat alanı ve 1125 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Son derece modern ve zengin bir alt yapıya sahip olan yeni yerleşkemiz, aynı zamanda 70 bin metrekare   kapalı alanı ile   Avrupa’nın en büyük gıda çarşısı olma özelliğine de  sahiptir. 26.500 metre kareyi kaplayan yeşil alanları, hizmet binaları sosyal donatıları, otoparkları, en son teknolojinin kullanıldığı güvenlik sistemleri, elektrik kesintisinde anında devreye giren dev jeneratörleri, teknik alt yapısı ve camisi ile birlikte, Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun, sosyal ve teknik anlamda en zengin alt yapısına sahip çarşımızda,  bir çok kişinin , ”sadece hayal edilebilir” denilen düşlerini otuz altı  yıl sonra  yönetim kurulu arkadaşlarım ve siz değerli üyelerimizle  birlikte gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise yaptığı konuşmada; ”böyle modern ve çağdaş bir gıda sitesini sektöre kazandırdığı için sayın Başkan Mustafa Karlı’yı ve yönetim kurulunu tebrik ederim. Eminönü’nde ve Ramide nasıl ticaret yapıldığı çok iyi bilenlerden biriyim. Mustafa Beyin söylediği gibi, otuz altı yıl zor şartlar altında, Ramide ticaretinizi sürdürdükten sonra geldiğiniz yeni  yerinizdeki doluluk oranınızın yüzde kırk beşlerden en kısa z amanda istenilen seviye gelmesini, canı yürek ten diliyorum. Gıda sektörü için önem taşıyan yerleşim yeriniz hepinize hayırlı uğurlu olsun, Allah bol kazançlar versin” dedi.

Ayrıca, Ak Parti olarak dinlemeyi çok iyi bildiklerini ifade eden Kurtulmuş . Biz yirmi yıldır siyasi hareketin içinde olan bir partiyiz, bir siyasi hareketiz, kimseden emir almayız ,emir aldığımız tek yer, vatandaşın kendisidir, milletin kendisidir, vatandaş söyler Ak Parti yapar” dedi.