Eyüp Kaymakamı İhsan Kara ve Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan İgtot Başkanı Mustafa Karlı ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek yeni yerleşim yeri hakkında bilgi aldılar.
Başkan Karlı, Kaymakam İhsan Kara ve Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan’a, çarşı hakkında detaylı bilgi vererek, doluluk oranın yüzde otuz beşlere ulaştığını, yılbaşından sonra bu oranın büyük oranda artacağına inandıklarını ifade ettiler.
Çarşı olarak her şey ile hazır olduklarını ve esnafların artık bir an evvel dükkanlarını faaliyete geçirmelerini gerektiğini söyleyen Başkan Karlı bunun hem kendilerine hem de siteye ciddi bir katma değer katacağını söyledi. Avrupa’nın en büyük kapalı alanına sahip olan yeni çarşının tüm olanaklara sahip olduğunu, esnafların ve müşterilerin, çarşıda son derece rahat ve uygun koşullar altında ticari faaliyetlerini sürdüreceklerini de belirten Başkan Karlı, ayrıca İgtot olarak büyük bir aile olduklarını ifade etti.
Başakşehir kaymakamı Uğur Turan ve Eyüp Kaymakamı İhsan Kara ise bu çarşının sadece Başakşehir’ in değil, İstanbul’un, hatta Türkiye’nin gıda sektöründe önemli bir yer tutacağını ve ekonomiye de önemli katkısı olacağını söyleyerek esnafımıza ve ülkemize hayırlı olsun dediler.
Başkan Karlı, daha sonra Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ve Eyüp Kaymakamı İhsan Kara ile birlikte çarşıyı gezerek, yeni yapılan kongre salonu hakkında bilgi verdi.