Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, Genel Kurul tarafından oy birliği ile seçilen Divan Heyeti gündem maddelerini tek okuyarak oylamaya sundu. Maddeler Genel Kurul tarafından  oybirliği ile kabul edildi.

Başkan Karlı, çarşı faaliyetlerini ve çarşı içi hizmetlerini sinevizyon eşliğinde anlattı.

Genel kurula katılan üyelere hoş geldiniz diyen Başkan Mustafa Karlı konuşmasına şöyle devam etti.

”Sayın genel kurulu üyeleri, kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Allah’ın rahmeti ve mağfireti hepimizin ve hepinizin üzerine olsun İnşallah.

Kıymetli hazirun 06.02.2023 tarihinde 11 ilimizi kapsayan ve dünyada asrın felaketi olarak gösterilen yaşadığımız depremin acısı çok büyük oldu. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa kalanlarımıza ise sağlık ve sabır diliyorum. Allah tüm felaketlerden bizleri muhafaza eylesin.

İGTOT ailesi olarak deprem bölgesine 30 tır gıda ve ihtiyaç malzemesi yollayarak sosyal sorumluluğumuz yerine getirebildiysek ne mutlu bize. Bu sosyal sorumluluk projemize katkıda bulunan ve yardım eden, tüm hayır sever esnafımıza teşekkür ederiz.

Kıymetli hazirun, İstanbul’un ve Avrupa’nın en büyük kapalı gıda çarşısı olan yeni yerleşim yerimize taşınalı henüz bir buçuk yıl oldu. Her şeye rağmen kısa zaman içerisinde olsa da büyük işler başardık.

Yetmiş bin metrekare kapalı alanı olan çarşımızı, aynı zamanda mükemmel bir alt yapısıyla, yeşil alanlarıyla, geniş yollarıyla ve iki binin üzerinde araç kapasitesine sahip otoparklarıyla, adeta bir cazibe merkezi haline getirdik.. Bu projenin gerçekleşmesinde ve yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Tabiki, her şeyden önce önemli olan, bu güzel sitemizde, esnafımızın ve ticaret yapmaya gelen müşterilerimizin rahat ve huzurlu bir ortamda alışverişlerini gerçekleştirmelerini sağlamak tı. Şimdiye kadar Bunun için elimizden gelen gayreti gösterdik ve  göstermeye devam ediyoruz..

Bu konuda site yönetimi olarak bir dizi eylem planları hazırladık.

Güvenlik, trafik, temizlik, peyzaj, teknik, dükkan içi ve dükkan önlerinin işgaliyle ilgili aldığımız bu tedbirlere ve kurallara mutlaka uymalıyız. Kendi haklarımız kadar komşu esnafımızın da hakkına sahip çıkmalıyız.

Bunların dışında, yine sitemize ulaşım konusunda katkı sağlayan, İBB otobüsleri durağını, İGTOT son durak olarak sitemizin üçüncü kapısının karşısına getirmeyi hamdolsun sağladık.

Site çevre yollarımız yapıldı, çarşımızı gösteren yön tabelaları yapılarak uygun yerlere takıldı.

İSKİ konusunda çok önemli bir konuyu da gerçekleştirdik.

Ferdi su aboneliklerimiz İBB meclisinde onaylanarak, önemli sorunumuzdan biri daha çözülmüş oldu.

Yasal olarak sitemizin resmi açılışı için gerekli girişimler tarafımızdan yapıldı.

Tabiki yeni çarşımızda eksikliklerimiz olacak. Bu eksiklikler anında tespit edilerek, ilgili birimlerimiz tarafından ivedilikle çözülmeye çalışılmakta ve yine takibi tarafımızdan yapılmaktadır.

Tüm sorunların üstesinden gelecek güçlü ve tecrübeli bir yönetim kadrosuna sahibiz.

Genel kurulumuz hayırlara vesile olsun İnşallah, Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.

Hepinize hayırlı ve bereketli işler diliyor sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

İGTOT 4. Olağan Genel Kurulunda 4. kez tekrar başkan seçilen Mustafa Karlı yaptığı teşekkür konuşmasında ise şunları söyledi. ”Değerli arkadaşlar çoğunluğu sağlayarak ilk toplantıda genel kurulumuz gerçekleştirdiğimiz için hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Bana ve ekibime bu görevi tekrar verdiğiniz için sağolun. Görevimizi şimdiye kadar nasıl yerine getirdiysek, aynı güven ve hassasiyetle bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğiz. Hepiniz sağolun varolun” dedi.

İşletme kooperatifi kurucularından Ali Haydar Kılıç işlerinin yoğunluğundan dolayı 17.06.2023 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulunda aktif olamayacağını belirterek katılamamıştır. Bugüne kadar İGTOT’a yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı plaketi Başkan Karlı tarafından oğlu Mustafa Berk Kılıç’a takdim edilmiştir.

Ayrıca denetim kurulu üyesi M. Ender Keleş ise İstanbul dışına taşınmış oluğu için katılamamış, denetim kurulundaki başarılı çalışmalarından dolayı, plaketi Başkan Karlı tarafından oğlu M. Ali Keleş’ e verilmiştir.