Eski Çevre Şehircilik ve İklim Bakan’ı , Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve beraberindekiler, İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları (İGTOT) Konferans Salonunda  Esnaflarla Bir Araya Geldi.

Toplantı Esnafların Yoğun Katılımıyla Gerçekleşti.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Mustafa Karlı İGTOT hakkında detay bilgi verirken;”en büyük sorunumuz ulaşım.,bağlantı ve çevre yollarının bir an evvel bitmesiyle birlikte sitenin daha da hareketleneceğini söyleyebiliriz.Dolayısıyle Avrupa nın en büyük kapalı gıda çarşısı olan sitemiz dahada aktif hale gelecektir”dedi.

 Başkan Mustafa Karlı şöyle devam etti;”2018 yılında inşaatı başlayan sitemiz;

Bakanlığınız döneminde siz ve ekip arkadaşlarınızın  verdiği  destekle,inşaatımız çok bir kısa zamanda tamamlanmıştır.Bu vesileyle Sayın Bakanım; size ve çalışma arkadaşlarınıza,başarınızdan dolayı şahsım ve yönetim  kurulu arkadaşlarım adına şukranlaımı sunarım. ALLAH(C.C) hepinizden razı olsun. Bu sitenin,sanayi ve ticari kentsel dönüşüme bir örnek olduğunuzu düşünüyoruz. İstanbul için olmazsa olmazımız olan konut harici kentsel dönüşüm projeleri için sitemizi örnek gösterebiliriz” dedi. Başakşehir Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlun a’da sitemize yaptıkları hizmetlerden dolayı ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ise yaptığı konuşmada: Başkanımız Mustafa Karlı’yı ilçemize böyle modern bir site kazandırdığı için kutlarız. Çevremizde istihdam ve istikrar sağlanması konusundaki hassasiyetiyle de bizlere ciddi katkı sağlamaktadır.Kendilerinin istekleri doğrultusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz”dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum ise; Değerli Başkanımız Mustafa Karlı ve yönetim kurulunu, İstanbul’a böyle bir modern çarşı kazandırdıkları için kutluyorum.İstanbul için ise şimdiye kadar verdiğimiz sözleri nasıl yerine getirdiysek, bundan sonra da,  inşallah göreve gelirsek aynı heyecanla kaldığımız yerden sözlerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz,yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.Ayrıca Başkanımızın taleplerini de dikkate alarak en kısa zamanda değerlendireceğim”dedi.