İGTOT Esnafı Çarşıda Yer Alan Dükkanlarının Ruhsatlarını Başakşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu törenle Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve İGTOT Başkanı Mustafa Karlı’dan Teslim Aldı.

Törene çok sayıda davetli ve esnaf katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İGTOT Başkanı Mustafa Karlı şunları söyledi; ‘’Sayın Belediye Başkanım, Kıymetli misafirler ve değerli esnaf kardeşlerim, Başakşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu ruhsat teslim törenine katılımınızdan dolayı Şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına hepinize hoş geldiniz diyor saygıyla selamlıyorum.

Kıymetli Başkanım Çarşımıza taşınalı yaklaşık 3 yıl oldu. İGTOT Ailesi olarak hamdolsun arzuladığımız doluluk oranına adım adım yaklaşıyoruz.

Burası yalnız Türkiye’nin değil, Avrupa ve Orta doğunun coğrafyasının en büyük kapalı gıda çarşısı olarak hizmet vermektedir.

1124 bağımsız bölümden oluşan sitemizin doluluk oranı; dolu dükkan sayısı olarak 910, boş dükkan sayısı olarak ise 214’tür. Bu şekilde baktığımızda sizin de gördüğünüz gibi doluluk oranımız yüzde seksen beşlere ulaşmış olup, inşallah yıl sonuna kadar yüzde yüze ulaşacağımızı ümit ediyoruz.

Sayın Başkanım, biz İstanbul gıda toptancıları olarak otuz yedi yıl Eyüp sultan bölgesinde hizmet verdik. Ama Başakşehir Belediyesinden gördüğümüz hizmeti hiçbir yerde görmedik. Belediyecilik konusunda sitemize vermiş olduğunuz desteklerinizden dolayı ben ve yönetim kurulu adına, şahsınıza ve ekibinize çok teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum’’ dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; ‘’ Bugün anlamlı bir gün, hepinize hoş geldiniz diyorum. Burası yalnız Türkiye’nin değil, Avrupa ve Orta doğunun coğrafyasının en büyük kapalı gıda çarşısı olarak ilçemizde yer aldığı için çok mutluyuz. Ve yine Mustafa Başkanımın dediği gibi aynı zaman Türkiye’nin en güzel iş merkezlerinden biri olması ilçemize farklı bir değer katmıştır. Diğer iş merkezlerindeki kaosu ve stresi düşündüğümüzde, burası her türlü sıkıntıdan uzak, huzurun olduğu ve rahat bir şekilde alış verişin yapıldığı bir sitedir. İşte bu yüzden esnafımızın burada yer almasını, esnafımızın da Başakşehir’ den ev almasını istiyoruz. Mustafa Başkanıma ve ekibine şehrimize böyle güzel bir alışveriş merkezi kazandırdığı için kendilerine tekrar teşekkür ediyoruz. Kendilerinden ve yönetiminden Allah Razı olsun’’ dedi.