Toplantı, 21-22 dönem Adıyaman Milletvekili Mahmut Göksu, Eyüpsultan  Eski Belediye Başkanı Remzi Aydın, E.P.P Genel Müdürü Nurullah Öztürk ve  ekibi, Mega Center İşletme Kooperatifi Başkanı Kemal Altınkılınç ve beraberindekilerle birlikte çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Yeni yerleşim yeri ile ilgili bilgilendirme, sinevizyon gösterisi ile yapıldı.

İGTOD Başkanı Mustafa Karlı yaptığı konuşmada ;’’ 35 yıllık hayalimiz gerçek oldu.1985 yılı ortalarında Eminönü,  Unkapanın da bulunan iş yerlerimiz, İ.B.B tarafından istimlak edilerek, Ramiye geçici olarak 2 yıllığına taşınmaya mecbur bırakıldık. O günden bugüne tam 35 yıl oldu ve maalesef 21 ve 42 metre karelik dükkanlar da ilkel şartlarda ticaretimizi sürdürmek zorunda kaldık. Malumunuz üzere 10 ocak 2011 tarihinde İGTOD  başkanı seçildim. Gerek yer tahsisi, gerekse derneğin itibarı oldukça vahim durumdaydı, ümitsizliğe düşmeden, yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte hemen bir eylem planı hazırlayarak, dört elle işimize sarıldık. Şükürler olsun bugünleri gördük. Provokatif girişimler de bulunanlarla birlikte, fitne oluşturanlara asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Hamdolsun tüm bunları birliğimizi muhafaza ederek başardık. Bugün ise hayalimizin gerçek olduğunu görüyoruz. Türkiye de başka bir örneği olmayan, Avrupa nın en büyük kapalı gıda çarşısının 1.etabının bitmiş halini şu an birlikte görmekteyiz.

Çarşımızla ilgili bir iki bilgiyi size aktarmak istiyorum.  

Umumi depo alanımız 5700 metre kare, cami alanımız 1200 kişilik, yönetim binamız 910 metre kare, toplam dükkan sayımız 1130 adet, açık ve kapalı otopark araç sayımız 2369 adet tir.

Şu an Türkiye de bir örneği olmayan Avrupa nın en büyük kapalı gıda çarşısını bitirme aşamasındayız, tüm camiamıza hayırlı uğurlu olsun. inşaata emeği geçenlere ve katılımcılara şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.