AK PARTİ 3.Bölge Milletvekili Şamil Ayrım İGTOT Başkanı Mustafa Karlı’yı yeni yerleşim yerinde ziyaret etti.

AK PARTİ 3.bölge İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım İGTOT Başkanı Mustafa Karlı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek, esnaflarla Başakşehir’deki yeni gıda toptancıları çarşısında bir araya geldi.

Başkan Mustafa Karlı bu ziyaret sırasında yaptığı konuşmada;’’ Sayın Milletvekilim Şamil Ayrım bey,İstanbul milletvekilimiz olarak sitemizi ziyaret eden ilk milletvekilimizdir.Kendisine bu ziyaretiyle bizleri onurlandırdığı için çok teşekkür ederim.Gerçekten çok zor günler geçirdik,olumlu olumsuz bir çok eleştiriye maruz kaldık.Hayal dendi,rüya dendi,olmaz dendi,bitmez dendi ama biz hayali gerçeğe çevirdik.Her şeye kulak tıkadık yönetim kurulu arkadaşlarımın da kararlı tutumuyla bunu başardık.Başarmalıydık , çünkü! bizler Eminönü’nden 2 yıllığına ramiye getirilmiş, zor ve ilkel şartlar altında tam 36 yıl dile kolay, alt yapısı bile olmayan bir yerde işimizi yapmak zorunda bırakılmıştık. Gıda toptancı esnafı olarak bu sıkıntının karşılığı elbette olmalıydı, günün koşulları altında modern ve sosyal donatılarla dolu esnafın ve müşterinin rahat rahat işini sürdürebileceği bir siteye ihtiyacımız vardı. Bu projenin gerçekleşmesinde katkısı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak, bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Ayrıca İstanbul belediye başkanımız Sayın Kadir Topbaş’ın bu proje aşamasında her zaman yanımızda olduğu için, kendisini minnetle ve rahmetle anıyorum. Bugün Avrupa’nın en büyük kapalı alanına sahip gıda çarsını hizmete sokmaktan gururluyuz. Çarşımız yüzde 30 un üstüne doluluk oranına sahip olmakla birlikte, bu oranın en kısa zamanda yüzde ellileri aşacağına inanıyorum. Burada ben ve yönetim kurulum adına bizlerle birlikte olduğunuz için, siz Sayın Milletvekilime ve esnaf arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyor, çarşımızın hepimize hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah tan diliyorum’’ dedi.

İGTOT Başkanı Mustafa Karlı ile birlikte yönetim kurulu ve esnaflarla bir araya gelen İstanbul Milletvekili Sayın Şamil Ayrım yaptığı konuşmada şunları söyledi; ‘’ değerli arkadaşlar her şey den önce sizinle bir arada olmaktan mutlu oldum. Böyle modern bir gıda sitesini İstanbul a ve Türkiye ye kazandıran değerli başkan Mustafa Karlı ile kadar övünseniz azdır.

Kısa zamanda böyle projeyi hayata geçirmek hele hele pandemi döneminde birçok proje durma noktasında iken, Başkan Karlı’nın bu projesi takdire şayan bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Burada, bu projenin gerçekleşmesinde katkılarını esirgemeyen, İstanbul belediye başkanımız sayın kadir topbaş ‘ı rahmetle ve minnetle anıyorum. Bugün burada, hayal ve rüyadan ileri gitmez denilen bir eseri sizlere kazandıran ve bu modern çarşının çatısı altında bizleri bir araya getiren sayın başkan Mustafa Karlı ve yönetim kurulu üyelerini de canı gönülden kutluyorum.

Burada şunu ifade etmeden de geçemeyeceğim. Böyle projelerde genellikle bizler yani bölgeden sorumlu milletvekilleri aranır, yardım ve varsa sorunları çözümü için destek istenirken, şöyle bir baktığımda Sayın Başkan Mustafa Karlı bize bir şey bırakmadan her şeyi halletmiş. İşte bu görev bilincinin başarıya yansımasıdır. Kendisini tekrar tebrik ediyorum. Bu demek değildir ki bundan sonra görüşmeyeceğiz, tabi ki görüşeceğiz ve tekrar çıkabilecek herhangi bir sorun karşısında Başkanımızın ve sizlerin daima yanında olacağız.

Bu sitenin yapımı gerçekleşirken büyük zorluklarla karşılaştığınızı tahmin edebiliyorum ve bunun içinde Başkan Karlı’nın bireysel olarak da ciddi katkıları olduğuna inanıyorum. Her şeyden önce Avrupa’nın en büyük kapalı alanına sahip çarşısı olmakla İstanbul’a ve ülkemize de çok ciddi katma değer sağlayacağına da eminim. Hepinize yeni yerleşim yerinizde hayırlı işler bol kazançlar dilerim’’dedi.

Daha sonra İstanbul Milletvekili Sayın Şamil Ayrım ile siteyi gezen İGTOT Başkanı Mustafa Karlı, kendisine site hakkında teknik bilgiler verdi.