İ.B.B Başkanı Ekrem İmamoğlu, Teknik Ekibi ile beraber İGTOT Başkanı Mustafa Karlı’yı Ziyaret ederek Esnaflarla Bir Araya Geldi.

İGTOT’ un Başakşehir’ de yapmış olduğu yeni gıda çarşısı için İGTOT Başkanı Karlı’ya hayırlı olsun dileklerini sunan İmamoğlu, daha sonra çarşının kongre salonunda esnaflarla bir araya geldi.

Başkan Karlı yaptığı konuşmada; İ.B.B. Başkanımız Sayın İmamoğlu’na ve Teknik heyetine bu ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederiz’’ dedi.

Başkan Karlı konuşmasına şöyle devam etti;’’1985 yılında iki yıllığına geldiğimiz Rami yerleşkesinde 36 yılımızı geçirdik. Çok zor ve ilkel şartlar altında ticaretimizi sürdürmeye çalıştığımız Rami yerleşkemizde, alt yapıdan uzak, yol, su ve elektrik sorunlarıyla ciddi mücadele ettik.

Bizim Başkanlığımızda başlayan Başakşehir projemizi kısa zamanda gerçekleştirerek Türkiye’de 36 ay gibi kısa bir zamanda gerçekleşen Avrupa’nın en büyük kapalı gıda merkezini hayata geçirdik ve bununla gurur duymaktayız. Tüm zorluklara rağmen ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımın kararlı tutumu ve dik duruşuyla bu işi başardık. Ayrıca, bu süreç içerisinde bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum. Yeni çarşımız gıda sektörüne hitap edecek tüm olanaklara sahip. Şu an itibariyle doluluk oranın yüzde otuz beşlere ulaştığı, zengin alt yapısı, geniş yolları, teknolojik imkanları, sosyal donatı ve yeşil alanlarıyla beraber Avrupa’nın en büyük kapalı alanına sahip gıda toptancıları çarşısı olduğunu söyleyebilirim. İnşallah en kısa zamanda yüzde yüzlük doluluk oranına sahip olacağımıza da inanıyorum,

 İ.B.B olarak çevre imar yollarımızı yaptığınız için bir kez daha teşekkür ediyorum’’ dedi.

İGTOT’ un bu projesini yakından takip ettiklerini ifade eden İ.B.B Başkanı İmamoğlu ‘’Çarşı ile ilgili yapılması gerekenler konusunda ‘’elimizden geleni yapamaya hazırız, arkadaşlarımız burada, ilgili arkadaşlarımıza sorunlarınızı sıkıntılarınızı iletebilirsiniz, bizler sizler için varız.

Başakşehir ilçesinde yer alan bu gıda sitesinin İstanbul’a yakışır bir site olduğunu söyleyebilirim, böyle bir çarşıyı Ülkemize ve Başakşehir’e kazandırdığı için ‘’İGTOT Başkanı Karlı ve ekibini tebrik ederim’’ dedi. ‘’Çarşı ile ilgili sorunlarda da İGTOT a yardımcı olacaklarını ifade eden İ.B.B Başkanı İmamoğlu, ayrıca iyi ve güzel yapılan her şeyin yanında yer alacaklarını ifade etti.