İGTOT 2021 Yılı Olağan Genel Kurulu Başakşehir Şahintepe Mahallesinde Yer Alan Yeni Yerleşim Yerinde Gerçekleşti.

Çoğunluğu sağlanan Olağan Genel Kurulun Açılışı Başkan Mustafa Karlı, tarafından yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, divan heyetinde yer alacak olan isimler genel kurula önerilerek oylamaya sunuldu.

Genel kurul, Başkan Mustafa Karlı’nın oybirliği ile kabul edilen divan heyetine, sevk ve idareyi bırakmasıyla başlamış oldu.

Divan Başkanlığı tarafından tek tek okunan gündem maddeleri, oylamaya sunularak oybirliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler hakkında yapılan görüşmeden sonra, teşekkür konuşması için kürsüye gelen Başkan Karlı, yapılan çalışmaları, sinevizyon eşliğinde, üyelere anlatarak şunları söyledi; “Olağan genel kurulumuzun katılımına ilgi göstererek ilk toplantıda bunun gerçekleşmesini sağladığınız için hepinize teşekkür ederim. 2021 yılı olağan kongremiz hepimize hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra siteyle ilgili yapılacak çok işler olduğunu vurgulayan Başkan Karlı, üyelere site içi çalışmalarla ilgili yapılanları detaylı anlatarak, teknik çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Emsalleri arasında en kısa zamanda bitirilerek, Avrupa’nın en büyük kapalı alanına sahip gıda çarşısının bir örneği daha olmadığını ifade eden Başkan Karlı sözlerine şöyle devam etti. “Rami’de doğru dürüst bir alt yapısı bile olamayan çarşıdan, bugün Avrupa’nın en zengin alt yapısına sahip bir çarşıya sahip olmanın huzuru içindeyiz. Çok zorlu süreçlerden geçerek bugünlere geldik. Şahsım ve Yönetim Kurulu Arkadaşlarımın gayretleriyle ortaya çıkardığımız bu eserde siz değerli üyelerimizin destekleri ve katkıları asla göz ardı edilemez. El ele hep birlikte böyle bir çalışmaya imza attığımız için gururluyuz. Asıl bundan sonra yapacağımız çok daha şey var. Bu eser hepimizin. Bugüne kadar olan inancımızı hep birlikte aynı heyecanla devam ettireceğimize yürekten inanıyorum. Olağan Genel Kurula katılarak, çalışmalarımız da bize gösterdiğiniz ilgiden dolayı siz değerli üyelerimizi tekrar kutluyor, hepinize hayırlı işler diliyorum” dedi.