İGTOT Başkanı Mustafa Karlı İbrahim Koçaslan Orta Okulu Şampiyon Sporcularını Ağırladı

Şahin Tepe İbrahim Koçaslan Orta Okulu Atletizm’ de geleceğin Şampiyonlarını Yetiştiriyor.

Başakşehir Şahin Tepe İbrahim Koçaslan Orta Okulu Öğrencileri Diyarbakır’da gerçekleşen 2021-2022 eğitim-öğretim yılı okullar arası puanlı atletizm Türkiye şampiyonasında 640 puan alarak yıldız erkeklerde takım halinde Türkiye şampiyonu, küçük kız takımı olarak Türkiye ikincisi,  bireysel olarak, yüksek atlamada, Albina Ercin Türkiye üçüncüsü, gülle atmada Arda Aydın Türkiye dördüncüsü, fırlatma yolun da Irmak Alkan Türkiye dördüncüsü olarak,  İstanbul’a döndüler.

Daha önce ziyaret ettikleri İGTOT (İstanbul Gıda Toptancıları Çarşısı)Başkanı Mustafa Karlı’ya, sizi tekrar ziyaretimizde kupalarımızı getireceğiz diye söz veren  öğrenciler, sözlerini yerine getirmenin karşılığını İGTOT Başkanı Mustafa Karlı’dan ödül olarak aldılar.

Şampiyon öğrenciler ve İ.Koçaslan Orta Okulu yöneticileri,  İGTOT’ un kongre salonunda düzenlenen törende, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, İGTOT Başkanı Mustafa Karlı  ve yönetim kurulu üyeleri , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve İGTOT Genel Müdürü Adem Karadağ tarafından karşılandı.

İGTOT Başkanı  Karlı yaptığı konuşmada, başarılı öğrencileri kutlayarak, okul yönetimini ve ailelerini tebrik etti.

Başarılarının daim olmalarını söyleyen Başkan Karlı şunları söyledi; ‘’Her şeyden önce derslerinize ve yaşantınıza özen göstermelisiniz. Başarılı olmak için çok çalışmak lazım, siz gençlerin böyle sportif başarılara imza atması bizi gururlandırıyor,bana göre şu hepiniz başarılısınız ve sizlere destek olan tüm okul arkadaşlarınızın da bu başarıda payı vardır unutmayın. Allah yolunuz açık etsin’’ dedi.

Kaymakam Uğur Turan ise, Şampiyon öğrencileri ve öğretmenlerini kutlayarak, İGTOT Başkanı Mustafa Karlı’ya sizi şampiyon öğrenciler için böyle güzel bir organizasyona imza attığınız için kutluyorum. Sizler bizlerin geleceğisiniz, siz değerli öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum, Allah tüm çocuklarımızın yolunuz açık etsin,’’ dedi.

Okul müdürü Şenay Taşdemir ise; ‘’bu şampiyonluk yolumuzda bize destek olan Sayın Kaymakamımız Uğur Turan’a, Sayın Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu’na, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çoşkun’a ve bizden şampiyonluk yolunda desteklerini esirgemeyen İGTOT Başkanım Sayın Mustafa Karlı’ya çok teşekkür ediyorum. Ayrıca okulumuzun bu başarısında büyük emekleri geçen ve bugün bize şampiyonlukla beraber bu güzel dakikaların yaşanmasına vesile olan değerli beden eğitimi öğretmenlerimiz Elif Duman Arı ve Pınar Turan hocama ve her şeyden önce bizim geleceğimiz olan şampiyon çocuklarımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.