İGTOT Başkanı Mustafa Karlı’nın Başkanlığında gerçekleşen toplantıda, İstanbul Gıda Toptancılarının Gelişimi sinevizyon gösterisiyle anlatıldı.

İGTOT Başkanı Mustafa Karlı Başkanlığında gerçekleşen Tanıtım Toplantısına Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İGTOT Yönetim Kurulu Üyeleri, Organize Sanayi Siteleri Başkanları, Kooperatif Başkanları ve çok sayıda iş insanları ile birlikte davetliler de katıldı.

Başkan Karlı, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi; 
‘’Değerli Kaymakamım, Belediye Başkanım, Ticaret Merkezleri Başkanlarım, Organize Sanayi Sitesi Başkanlarım ve Kıymetli Misafirlerimiz.
Çarşımızın tanıtım toplantısına katılımınızdan dolayı, şahsım Ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. hoş geldiniz şeref verdiniz.
Yeni çarşımızın başlamasından, bitimine kadar, bize destek olan, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sayın Bakanlarımıza, Sayın Belediye Başkanlarımıza, özellike inşaat aşamasında ve taşınma süresinde bizlerden yardımlarını esirgemeyen İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya’ya ve tüm emeği geçenlere Şahsım, Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlarım ve Bütün Üyelerim adına çok teşekkür ederim. Allah herkesten razı olsun’’ dedi.
Ayrıca, çarşı hakkında teknik bilgilerde veren Başkan Karlı; ‘’Çarşımızın Avrupa’nın en büyük kapalı alanına sahip gıda çarşısı olarak, sektörümüze ciddi anlamda katma değerle birlikte bölge insanına istihdam sağlayacak olması bizi gururlandırmaktadır. Yönetim Kurulu Arkadaşlarımın kararlı tutumları ve Değerli Üyelerimizin desteğiyle böyle bir projeyi gerçekleştirmek bana ve arkadaşlarıma nasip olduğu için Allah’ıma şükürler olsun. Rabbim Tüm Esnafımıza hayırlı işler bol kazançlar nasip etsin’’ dedi.
Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu birer konuşma yaparak, İGTOT İstanbul Gıda Toptancılar Çarşı’sının Başakşehir’e ve İstanbul’a önemli katkılar sağladığını ifade ederek, buranın önemli ticaret merkezlerinden biri olacağını da belirttiler. Ayrıca, ‘’Çarşıyı ilçemize kazandırdıkları için İGTOT Başkanı Mustafa Karlı’ya ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederiz’’ dediler.

Haberimizi basından da inceleyebilirsiniz.