Ziyarette, İGTOT yönetim kurulundan, Mehmet Yıldız, İlker Kaynak, İGTOT Genel Müdürü Adem Karadağ, İGTOT Basın Danışmanı Ümit Karaman, Rusya ticaret heyetinden ise, Svetlana Kulikova (Celyabinsk Destek Merkezi Md.Yrd). Evgeniy Belov (bölge satış sorumlusu) yer aldı.

Başkan Mustafa Karlı, Rusya UVELKA PROGRESS LTD.TİC heyetine bu görüşmeden çok memnun olduklarını ifade ederek ‘’sitenin tam faaliyete geçmesiyle birlikte, iki ülke arasında ticaretin artacağına inanıyoruz’’ dedi. Burada şube açmalarının çok daha iyi olacağını’ da belirten Başkan Karlı Rusya UVELKA PROGRESS LTD.TİC heyetini tekrar beklediklerini söylediler.

Türkiye ve Rusya’da üretilen tarım ürünleri hakkında yapılan görüşmede; ürünlerin satış ve pazarlanması, konusunda Başkan Mustafa Karlı tarafından bilgilendirilen Rus. Heyeti yetkilileri Başkan Karlı’nın verdiği bilgilerden çok memnun olduklarını ifade ederek, her iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesinin, aynı zamanda sosyal ilişkiler açısından da önemli olacağını söyleyerek İGTOT heyetini Rusya davet ettiler.

Ayrıca yeni gıda çarşısı hakkında Başkan Karlı tarafından bilgilendirilen Rusya UVELKA PROGRESS LTD.TİC heyeti, böyle bir yapı karşısında şaşırmamak elde değil. Sizleri ve emeği geçen herkesi kutlarız dediler.