İstanbul İl Tarım Müdürü A. Yavuz Karaca ve Başakşehir İlçe Tarım Müdürü A. Bora Kumbasar İGTOT Başkanı Mustafa Karlı’yı makamında ziyaret ederek, yeni yerleşim yeri hakkında bilgi aldı.

Başkan Karlı, Yeni gıda çarşısını gezen İstanbul İl Tarım Müdürü Karaca ve Başakşehir İlçe Tarım Müdürü Kumbasar’a eşlik etti. Site hakkında konuklara detaylı bilgi veren Başkan Karlı, teknik ve genel anlamda sitenin nasıl bir çalışma sistemine sahip olduğunu belirtti.

Başkan karlı, ayrıca işyeri ve sosyal donatı alanlarının, sitede yer alan ve ticaret yapmaya gelen esnafa, daha sağlıklı, modern ve güvenli bir ortam sunduğunu ifade etti. Daha sonra ‘’yıllarca zor şartlar altında ticaret yapan esnafımızın bu hizmetimiz karşısında memnun olacaklarına inanıyorum’’ dedi.

Yeni yerleşim yerinin Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük kapalı alanına sahip gıda çarşısı olarak, uluslararası alanda, örnek gösterilmesinin de kendileri için gurur verici olduğunu söyledi.

Sitenin muhteşem atmosferini ve yapısını çok beğendiklerini ifade eden İstanbul Tarım İl Müdürü Karaca ve Başakşehir İlçe Tarım Müdürü Kumbasar; Başkan Karlı’ ya böyle bir eserin ‘’İstanbul’a ve ülke ekonomisine çok ciddi katkı sağlayacağına inanıyoruz. Gıda toptancı esnafı burada rahat nefes alacak ve günün koşulları altında en iyi hizmeti verecektir’’ dediler.
Başkan Karlı ise bu sitenin yapısal anlamda gıda sektörüne yeni bir soluk getireceğini, esnafın daha modern şartlarda hizmet etmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ettiklerini söyleyerek, ziyaretten dolayı kendilerine teşekkür ettiler.