Başkan Karlı, Adıyaman İl Gıda ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan ile birlikte beraberindeki heyetin kendilerini ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti.

Adıyaman İl Gıda ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan ile birlikte beraberindeki heyetin İGTOT’a  yaptığı ziyaret konusunda Başkan Karlı şunları söyledi;

‘’Sayın Adıyaman İl Gıda ve Hayvancılık Müdürümüz Adil Alan‘ın Adıyaman da yetiştirilen badem ile ilgili Kahta Badem Kooperatifi’nin pazar payının genişletilmesi  için yaptıkları çalışmalarla ilgili destek talebini  en iyi şekilde değerlendireceğiz’’ dedi.

Ayrıca, Ülkemizin kalkınması konusunda sektörümüzle ilgili olan her türlü faaliyeti destekleyeceklerini ve desteklemekten de gurur duyacaklarını ifade eden Başkan Karlı konuşmasına şöyle devam etti. ’’İGTOT olarak konuyla ilgili elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Gerek Rami’deki gıda merkezimizde, gerekse yeni yerleşim yerimizde, çalışmalarınız en iyi şekilde değerlendirilecektir, bundan emin olabilirsiniz. Dünyada, tarıma en elverişli bir ülkede yaşayan bizlerin, ürünlerimizi en iyi şekilde hem ülkemize, hem de dünya pazarına tanıtılması konusunda İGTOT olarak katkımızın olması bizi gururlandırır. Umarım çalışmalarınız Adıyaman’a ve Ülkemize çok ciddi katma değer sağlayarak ekonomimize önemli katkıda bulunur.’’ dedi.

Adıyaman İl Gıda ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan ise İstanbul Gıda Toptancıları Derneği Başkanı olarak Sayın Karlı ile yaptığımız görüşmeden çok memnun ayrılıyoruz. Çalışmalarımıza destek olma konusunda verdiği sözler karşısında duygulanmamak elde değil. Ülke gündemini ve gıda sektörünü çok iyi bilen birisi olarak kendisini tanımaktan çok memnun olduk. Ayrıca kendisinin gıda sektörüne verdiği hizmetler hakkında çok iyi bilgi sahibi olması da bizim için çok önemli. Gerek Rami gerekse yeni yerleşim yerindeki çalışmalarındaki başarısını takdir etmemek elde değil. Kendisinin, ekibiyle birlikte sektör adına daha birçok başarılı işlere imza atacağına eminim’ ’dedi.